A+ A A-

 

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 2016-2017 sezonunda maç sahasına girecek olan yönetici, antrenör ve esama listesinde adı yazılı olan diğer saha içi giriş kartı sahibi kişilerle ilgili açıklama yaptı.
260916futbol.jpg
2016-2017 sezonunda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca, sahaya girecek olan; yönetici, antrenör ve esama listesinde adı yazılı olan diğer saha içi giriş kartı sahibi kişilerin bizzat kendilerinin saha içerisinde olması şartı getirildi.
Müsabakalarda kart sahiplerinin dışında başkasının giriş kartı ile sahaya giren şahıslar, Amatör Futbol Federasyonu tarafından ceza işlemine tabi tutulacağı ve disiplin kuruluna sevk edileceği bildirildi.
Buna göre; amatör spor kulüplerinde her kulüpte 18 yaşını tamamlamış, yönetim kurulu üyesi olan 5 kişiye ve yönetim kurulunun belirleyeceği faal antrenör ve faal futbolcu olmayan, futbol şube sorumlusu olmak üzere en fazla 7 kişiye yönetici saha içe giriş kartı alabilecek. Bunun için kulüpler fotoğraflı saha içi giriş kartı başvuru formunu doldurarak, ek 2 kart alacak yöneticilerin 1 adet fotoğrafı, nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ve kulüp yönetim kurulu karar defterinin ilgili karar sayfasının fotokopisi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvurması gerektiği belirtildi.
Bu başvuruların, ASKF’lerce ilgili futbol federasyonu bölge müdürlüklerine iletilecek ve saha içi giriş kartları; bölge müdürlüklerince düzenlenip sporculara ve yöneticilere verileceği kaydedildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin