A+ A A-

 

Bu yıl Milas Belediyesi tarafından 7’ncisi düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri, yarın başlıyor. Sanat Edebiyat Günleri, 2 gün boyunca sürecek.
220916sanatedebiyatgunleri.jpg
Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri’nin 7’ncisi, 23-24 Eylül tarihlerinde Milaslılarla Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde buluşacak.
Her yıl Milaslı usta sanatçılar adına düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri’nin bu yılki sempozyum konusu ise Tolga Çandar oldu.
Tolga Çandar’ın konu olduğu sempozyum, “Ses’in Dili –Tolga Çandar” başlığı altında düzenlenecek. Sempozyumun konuşmacı konukları; Yaşar Aksoy, İbrahim Berksoy, Ali Sarban, Orhan Kahyaoğlu, Selçuk Küpçük ve Oktay Yivli olacak. Sempozyumun moderatörlüğünü ise Halim Şafak Şanlıdağ yapacak.
Yarın saat 20.00’de başlayacak olan sempozyumun birinci gününde, açılış konuşması Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından yapılacak.
Açılış konuşmasının ardından sırasıyla Yaşar Aksoy; Ege kültürünü yaşatan türküler. Kemal Kocabaş, Tolga Çandar; Milas’tan Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Türk Halk Bilimleri Topluluğuna Bir Değişim Öyküsü. İbrahim Berksoy; 70’lerden günümüze ODTÜ’lü Bir “Ezgili Yürek”: Tolga Çandar ve Ali Sarban tarafından ev arkadaşım Tolga Çandar adlı sunumlar gerçekleşecek.
Sempozyumun ikinci günü olan 24 Eylül Cumartesi ise saat 20.00’de video gösteriminin ardından Orhan Kahyaoğlu; 1980’lerin Muhalif ve Protest Müziği Eğilimi İçinde Tolga Çandar. Selçuk Küpçü; 12 Eylül’ün Şiddeti Karşısında Bir Umut: Çağdaş Türkü ve 12 Eylül’ün Sessizliği İçerisinde Bir Nida: Tolga Çandar. Halim Şafak; Tekrar Etmeyle Oluşan Özgünlük, ve Oktay Yivli tarafından ise Muğla Türküleri Bağlamında Tolga Çandar adlı sunumlar gerçekleştirilecek.
Yapılan sunumların ardından ise Tolga Çandar teşekkür konuşması yapacak ve sempozyuma katılanlara konser verecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin