A+ A A-

 

Bu yıl Milas Belediyesi tarafından 7’ncisi düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri’nin konusu Tolga Çandar’dı. Çandar’ın hayatının anlatıldığı etkinlik, 2 gün boyunca sürdü.
260916sanatedebiyatgunleri.jpg
Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri’nin 7’ncisi, 23-24 Eylül tarihlerinde Milaslılarla Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde buluştu.
Her yıl Milaslı usta sanatçılar adına düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri’nin bu yılki sempozyum konusu ise eski CHP Muğla Milletvekili ve Sanatçı Tolga Çandar oldu.
Tolga Çandar’ın konu olduğu sempozyum, “Ses’in Dili –Tolga Çandar” başlığı altında düzenlendi. Sempozyumun konuşmacı konukları; Yaşar Aksoy, İbrahim Berksoy, Ali Sarban, Orhan Kahyaoğlu, Selçuk Küpçük ve Oktay Yivli olacak. Sempozyumun moderatörlüğünü ise ise Halim Şafak Şanlıdağ üstlendi.
Tolga Çandar’ın konu olduğu sempozyuma; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, eski CHP Muğla Milletvekili ve Sanatçı Tolga Çandar, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Mat, belediye meclis üyeleri ve sanat severler katıldı.
Geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 20.00’de başlayan sempozyumun birinci gününde, açılış konuşmasını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasının ardından sırasıyla Yaşar Aksoy; Ege kültürünü yaşatan türküler. Kemal Kocabaş, Tolga Çandar; Milas’tan Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Türk Halk Bilimleri Topluluğuna Bir Değişim Öyküsü. İbrahim Berksoy; 70’lerden günümüze ODTÜ’lü Bir “Ezgili Yürek”: Tolga Çandar ve Ali Sarban tarafından ev arkadaşım Tolga Çandar adlı sunumlar yapıldı.
Sempozyumun ikinci günü olan 24 Eylül Cumartesi ise saat 20.00’de video gösteriminin ardından Orhan Kahyaoğlu; 1980’lerin Muhalif ve Protest Müziği Eğilimi İçinde Tolga Çandar. Selçuk Küpçü; 12 Eylül’ün Şiddeti Karşısında Bir Umut: Çağdaş Türkü ve 12 Eylül’ün Sessizliği İçerisinde Bir Nida: Tolga Çandar. Halim Şafak; Tekrar Etmeyle Oluşan Özgünlük, ve Oktay Yivli tarafından ise Muğla Türküleri Bağlamında Tolga Çandar adlı sunumları gerçekleştirdi.
Yapılan sunumların ardından ise Tolga Çandar, katılımcılara teşekkür etti ve sempozyumu dinlemeye gelenlere konser verdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin