A+ A A-

 

Çarşamba günleri 97.1 Radyo Tech’te canlı olarak yayınlanan ‘Sorunlar ve Çözümleri’ programının bu haftaki konuğu, Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak oldu.

290916radyotech.jpg
Nuriddin Erdoğan’ın sunumuyla her hafta çarşamba günü 97.1 Radyo Tech’te canlı yayınlanan ‘Sorunlar ve Çözümleri’ programının bu haftaki konuğu Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak’tı.
Dün saat 13.00-15.00 saatleri arasında canlı yayınlanan programda Karatoprak’a , Milas’ın şehir içi trafiği soruldu.
Karatoprak, zabıta olarak gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi, “Büyükşehir Yasası ile birlikte sorumluluğumuz daha fazla arttı. 13 mahalleden, 132 mahalleye ulaştık. Milas’ın nüfusu önceden 60 bindi şimdi ise 135 bine ulaştı. Büyükşehir Yasası bize, nüfus oranında zabıta alımının yapılmasını söylüyor. Çalışan zabıta personelimiz, nüfusa oranla az kalıyor. Gelirimiz kalmadı fakat sorumluluğumuz daha çok arttı.”
Şehir içi trafiğinin, belirli saatlerde kapatılmasını öneren Erdoğan; Karatoprak’a bir vatandaş olarak konu hakkında ne düşündüğünü sordu.
“ŞEHİR İÇİ TRAFİĞE KAPATILMALI”
Karatoprak, zabıta olarak böyle bir konunun kendilerini aştığını ifade ederek, “Bu konu hakkında kararı, Milas Belediyesi verir. Zabıta olarak bizi aşan bir konudur. Fakat ben vatandaş olarak, şehir içinin belli saatlerde trafiğe kapatılmasından yanayım. Esnaflarımız, trafiğe açılan şehir içi saatlerinde nakliyatlarını kolayca yapabilirler ve en güzeli trafik felç olmaz. Ülkemizde şehir içi trafiğine kapalı yerlerin örnekleri var ve sonuç çok olumlu. Vatandaşlar hem yürüyüşlerini yapıyor hem de esnaflar kazanıyor. Belediyemiz; bisiklet yolları ve araçların park etmeleri için cadde düzenlemelerinde yollara cep yaptı. Ama yine de park işgalleri önlenemedi. En basiti esnafımız kendi dükkânı önündeki alanı işgal ediyor. Bu konuda herkesi duyarlılığa davet ediyoruz. Engelliler için ayrılan park alanlarına hak ihlali yapılıyor. Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü ile beraber olarak, bu konu ile ilgili ciddi çalışıyoruz.” dedi.
Karatoprak ayrıca fırın, lokantaların hijyen denetimlerine zabıta ile beraber Milas Kaymakamlığı personelleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinin de katıldığı sözlerine ekledi.
Yaklaşık 2 saat boyunca süren program, Milaslı vatandaşlar tarafından beğeni ile takip edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin