A+ A A-

 

Milas Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nun sınır duvarlarının yıkılması, Milas Kaymakamı Fuat Gürel’in talimatıyla ilgili kurumlar tarafından incelenecek.
300916duvar.jpg
Milas Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nun sınır duvarlarının bulunmaması, öğrencilerde güvenlik endişesi yaratmıştı.
Gazetemizin 28 Eylül tarihinde “Bu okulun duvarı yok!” başlığıyla gündeme taşıdığı haberin ardından, Milas Kaymakamlığı düğmeye bastı ve konunun kapsamlı bir şekilde incelenmesini istedi.
Okulun sınır duvarlarının yapılan inşaat sırasında yıkılması ve bu durumun öğrencilerin güvenliğini tehlikeye düşürdüğünün gündeme taşınması sonrasında harekete geçen Milas Kaymakamlığı, Kaymakam Fuat Gürel imzasıyla konunun incelenerek gereğinin yapılması ve sonucundan bilgi verilmesi isteğiyle Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Milas Müftülüğü’ne yazı gönderdi.
VELİLER GÜVENLİK ENDİŞESİ YAŞIYORDU…
Çocuklarının güvenliğinden endişe duyan veliler, “Milas İlçe Müftülüğü tarafından yazın yürütülen inşaat nedeniyle okulun sınır duvarı yıkılmış. Yeni eğitim yılının ilk gününde karşılaştığımız manzara ile şoka uğradık. Okulun sınır duvarı komple yıkılmış bir haldeydi. Çocuklarımız bahçede oyun oynuyor, teneffüste geziyor. Okuldan dışarı çıksalar ya da art niyetli bir kişi gelse, bu durum faciaya neden olabilir. Veliler olarak tüm mercilere başvurduk. Milas Belediyesi, bize duvarların yapılacağı sözünü verdi. Güvenlik için okulun duvarlarının olması çok önemli. Bizim çocuklarımız burada okuyor. Ancak verilen sözlere rağmen hala değişen bir şey olmadı. Duvarı yapmak, 1 günü almaz. Ama yapılmayan her gün çok büyük tehlike demektir. Yetkililere sesleniyoruz, okulun duvarlarının bir an önce yapılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin